WhatsApp Android Beta’da Topluluk Grup Sohbetleri Gizleme Özelliği Test Ediliyor

WhatsApp Android Beta güncellemesi ile kullanıcıların topluluk grup sohbetlerini gizlemelerine olanak tanıyan yeni bir özelliğin üzerinde çalışıldığı ortaya çıktı. En son topluluk sohbetleri gizleme özelliği, WABetaInfo tarafından WhatsApp Android Beta v2.24.10.13 güncellemesinde fark edildi.

Özellik kullanıcılara daha iyi gizlilik ve grup sohbetleri üzerinde kontrol olanağı sağlayacak. Meta’nın WhatsApp’ın topluluk grup sohbetlerini gizli olarak işaretlemek için yeni bir seçenek eklediği görülüyor. Bunun için WhatsApp, grup adının yanına özel bir simge ekliyor. Topluluk grubu üyeleri, bu özel simgeye bakarak grubun gizli olup olmadığını kolayca anlayabilecek ve kullanıcıların belirli sohbetleri gizli tutmalarına ve daha sonra geri dönmelerine olanak tanıyacak. WhatsApp ayrıca daha kolay tanımlama için gizli grup sohbetinin hangi topluluğa ait olduğunu da gösterecek.

Özel simge, gizli grup sohbetlerini görünür olanlardan ayırmanın işlevsel bir yolunu sunacaktır. Ek olarak, eklenen gizlilik katmanı kontrollü bir ortam sunarak kullanıcının topluluktaki diğer üyelere katılımlarını açıklamadan bir toplulukta sohbete katılmasına olanak tanıyacak.

Topluluk sohbetini gizlemeye yönelik WhatsApp özelliği şu anda geliştirilme aşamasında ve tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir değil.

WhatsApp’ın yakın zamanda Topluluklar özelliği için Etkinlikler ve Yanıtlar olmak üzere iki yenilik eklediğini de hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x